Taşındığınız Gün İşinize Yarayacak 10 Gereç

Taşınmanın ilk günü ve günün yorgunluğu üzerinizde, ortalık dağınık ve hiçbir şey yerli yerinde değil. Bu durumu şimdiden hayal edin ve ne olursa olsun, yeni evinizde geçireceğiniz ilk birkaç gecenizde, öncelikle elinizin altında olması gereken hangi eşyalara ihtiyacınız olduğunu bilin.Evet, yeni evinize taşınırken hayat kurtarıcı birtakım eşyalara ihtiyacınız var, peki bunlar neler? Bu kritik ve stresli süreci en az gerginlikle atlatmanız için size özel tavsiyelerimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

Temel bir ilk yardım çantası

Ağır eşyalarınızı kendiniz taşıyın ya da taşımayın, eşyalarınızı yerleştirirken ne olacağını bilemezsiniz. En azından bir sıyrık ya da kesik için hazırlıklı olun. Yara bandı, bandaj antiseptik bezler vb. materyaller elinizin altında olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şarj Aletleri

Nerede olduğunuzun bir önemi yok çantanızda sürekli bulunma ihtimali olan bir şey ve yeni evinizdeki ilk günlerde onu aramak istemezsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koli bandı

Bahsedilmesine bile gerek yok, her nasılsa her zaman en beklenmedik zamanlarda bile işe yarayan bir gereç.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temel kağıt malzemeleri

Tuvalet kağıdı, kağıt havlu, mendil gibi malzemelerin hangi kolide olduğunu sakın unutmayın:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük, taşınabilir bir alet takımı

Çekiç, tornavida ve pense gibi temel malzemelerin bulunduğu bir alet çantası bir anda eliniz kolunuz olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çamaşır makinesi

Bu alet yeni evinizde ilk kurulup çalıştırılması gerekenlerdendir, yeni evinizin yerleşme esnasında yıkanması gerekenler mutlaka olacaktır. Bulaşık makinesi ne kadar idare edilebilirse de çamaşır makinesinin eksikliği bir o kadar idare edilemezdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temel temizlik malzemeleri

Toz, evinizin zeminine çöktükten sonra defalarca silmeniz gerekecektir. Emin olun evin zemin döşemelerini temizlemeniz pencereleri silmenizden çok daha zor olacaktır. Temizlik malzemelerinizi başucunuzda tutmanız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektrik süpürgesi

Temizlik demişken, işimizi bir profesyonele bırakmamız gereken zaman geldiğinde yakınımızda olması mutlaka gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El feneri

Elektrik kesintileri olabilir, ayrıca mumlar, kibritler ve yeni piller bulunduğundan emin olun, öyle bir durumda ortalık bir hayli karışıkken aradığınız en basit şeyi bile bulamayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portatif merdiven

Alet çantası kadar olmasa da bir portatif merdiven yeni taşınanların gizli silahıdır. Evde dolapların üstü olsun, perdeler olsun, duvarlar olsun mutlaka ulaşmanız gereken yüksek bir yer olacaktır.