Yeni Evinizin Modern Mutfakları

Mutfaklarımız yemek yaptığımız, eğlendiğimiz ve sosyalleştiğimiz yerlerdir. Bu nedenle yeni evimizi seçerken en çok önem verdiğimiz parametrelerin başında geliyor. Geniş bir aile için donanımlı, ferah bir mutfak günün sonunda tüm aile fertleri evde buluştuğunda aperatif yemeklerin yenmesine vesile olacak fantastik bir işlevsellik sunmalı ve her metrekaresi daha çok sevilecek bir mekân olmalıdır.

Ya da bir öğrenci evini, belki de yalnız yaşayan birini ele alalım. Şu kesindir ki evinizde vakit geçirmeyi seviyorsanız, mutfağınızı seviyorsunuz demektir. Kendi evinde sağlıklı yemekler yapmak herkesin istediği bir şeydir, fakat bu işe zaman harcamanın birincil koşulu o eve sahip olmakla birlikte mekânın sizi tatmin edip etmeyeceğiyle ilgilidir. Sevdiğiniz materyallerden oluşan size uygun boyutlar ve düzende olan bir mutfak, evinizin en keyifli bölümlerinden biri olacağına şüphe yok.

Şimdi bazı mutfak stillerine göz atalım ve kalbinizin sizi götüreceği yerleri tanımanıza yardımcı olmaya çalışalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyaz duvarlar ve fayanslar, bu mutfağa zamansız bir görünüm vermek için koyu gri boyalı ünitelerle çok iyi bir araya gelmiş görünüyor. Geometrik desenli bir zemin, renk geçişlerine bağlı kalırken yaşattığı modern ve alternatif havayı devam ettirmiş. Rafine zevklere hitap eden bir kombinasyon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siyah tezgah seçimi, yemek lekeleri görünmez olacağından pratik bir seçimdir. Ayrıca standart ahşap ünitelerle uyumu ortama farklı bir hava kattığı aşikâr. Üçüncü bir renk olarak yeşil kullanmak doğal dokunuşları tamamlamış ve aksesuarın doğru kullanımına bir örnek olmuş durumda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soluk gri tonları mutfağınızda çağdaş bir görünüm yaratmanın harika bir yoludur. Gri çok yönlüdür ve buradaki beyaz noktalar ve doğal taş döşemeler gibi diğer birçok nötr renk ile harika görünecektir. Burada ise heykel tabureler ortama imzasını atmış ve tamamlayıcı görevini üstlenmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir mutfak şeması planlarken favori bir sanat eserinden ilham alabilirsiniz. Resimlerdeki su tonları ve turuncu mekâna çok hoş enjekte edilmiş. Hepsi birlikte harika bir tablo gibi gözüküyor, ama aynı zamanda, kolay yiyecek hazırlamak, depolama ve musluğun yeri şık ve pratik olmanın yolunu gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompakt bir mutfakta iyi çalışan basit ve temiz bir görünüm için basit Shaker tarzı dolapları tercih edin. Burada açık tuğla duvarın sıcak tonları ahşap tezgahlar ve bir yakut kırmızısı su ısıtıcısı ve tost makinesi ile tamamlanmış. Şık desenli fayanslar kullanılmış ama daha yerel bir görünüm elde etmek için çinili seramikler tercih edilerek tamamlanabilirdi.