Sonbahara Özel Dekorasyon Önerileri

Sonbahara doğru usul usul ilerliyorken, havanın değişimine tabiatla birlikte ayak uydurmaya başlamak herkes için içselleşmiş bir gereklilik halini alıyor.

Bu gereklilik yağmurlu günlerin habercisi olmasından ziyade, bünyelere kazınmış sonbahar romantizmini hayatlarımıza entegre etme araçları aynı zamanda.

Haydi yazın rengarenk havasından soyutlanıp güneş kremimizi dolaba, topladığımız deniz kabuklarını bir köşeye kaldıralım.

Sarının rengi değişip, maviler kahverengiye dönme eğilimine girmişken, evlerimizin bu ruhsal sürecimizden etkilenmesine olanak verelim.

Çünkü sonbahar psikolojisine girmişken evimizin sıcaklığını sürdürmek için yapmanız gerekenler hiç de zor değil.

Renkler Bizim Her Şeyimiz

Antrasit, turuncu, kahverengi ya da koyu kırmızı…  Bu renkler sadece küçük birer dokunuş olabilir, belki birkaç kırlentin rengini değiştirir, belki de bu minvalde bir tablo alıp salonunuzun ahengini… Mevsim, ince şeyleri anlatma fırsatını veriyor. Size düşen ona uyup evinizi yuva yapan motiflerle süslemeyi ihmal etmemek olacak.

Bitkiler olmadan olur mu?

Küçük kaktüsler sevimli ve dekoratif olabilirler ama artık elveda demeliyiz gibi gelmeye başlamadı mı? Ahşap ve hasır favori materyalimiz olabilir. Büyük saksılı bitkilerde çok hoş bir tamamlayıcı, kozalak, kuru yaprak ve dallardan yapılmış hoş süsler yapabilir ya da edinebiliriz. Modern ve nevi şahsına münhasır bir mekân yaratma sürecimize destek olacaktır.

Köşemiz Hazır, Ya Kitap ve Kahve?

Eviniz küçük ya da büyük olsun, evin bir noktasını kendimizle baş başa kalacak bir köşe olarak belirlemek ve orayı tasarlamak keyifli ve zamansız olacaktır.

Şimdiye kadar yapmadıysanız, kış aylarında özellikle de pazar günleri gazetenizle ve kahvenizle kurulabileceğiniz keyifli bir köşe yaratmak için kolları sıvayın. Şık bir okuma lambası, ayaklarınızı uzatacağınız rahat bir koltuk ya da daha ileri gidin… Mesela, pencere önü sedir uygulaması yaptırabilir ve iki yanında bağlantılı kitaplıklarla köşenizi oldukça şahsi bir hale getirebilirsiniz, odanızda devrimsel bir etki yaratacağına emin olun.

Renklerin içinde, doğallığından ödün vermeden kendimizle kalmak adına paylaştığımız önerilerimizin, evlerinize sevgiyle esen bir sonbahar rüzgarı getirmesi dileğiyle…