Sultanbeyli’den konut alan kazanıyor!

İnşaat sektörünün merkezi olmaya devam eden İstanbul, her bölgesiyle yeni yatırım fırsatları sunuyor. Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere iki ana bölgeden oluşan İstanbul’da gelişimi son yıllarda hızlanan Sultanbeyli, inşaat yatırımcılarının gözdesi durumunda.

Sultanbeyli, özel ve kamu yatırımlarının en yoğun yapıldığı bölge oldu. İçinde sinemalar, mağazalar ve kafelerin yer aldığı 3 adet AVM hayata geçirildi. Ayrıca son zamanlarda bölge, özel okulların kampüs alanı haline geldi.

En çok kazandıran ilçeler arasında

Sultanbeyli, 2015 yılında İstanbul’da konut yatırımında en çok kazandıran ilçeler sıralamasında ilk 5 ilçe arasında yer aldı. İstanbul genelinde konut fiyatları ortalama yüzde 13 artarken, Sultanbeyli ise yüzde 26’lık artışla İstanbul genelinden iki kat daha fazla konut yatırımcısına kazandırmış oldu. Konut satış fiyatları markalı konutlarda daha üst seviyelerde gerçekleşti.

Sultanbeyli’de konut fiyatlarındaki yüksek artışın ana nedenini kamunun gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı altyapı – ulaşım yatırımları oluşturuyor. 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı yolları bölgeden geçiyor. Açılışına az bir süre kalan Üsküdar Çekmeköy metro hattı Sultanbeyli üzerinden Sabiha Gökçen havalimanına kadar uzatılacak.

Markalı konut projeleri arttı

İlçede son yıllarda büyük inşaat firmaları yeni projeler inşa etmeye başladı. Yakında hizmete açılacak olan 3 metro hattıyla beraber Sultanbeyli’ye olan ilgi ve yatırım da arttı. Bölge için hem kazanıyor hem kazandırıyor diye biliriz.

TEM bağlantı yolu, hızlı tren, Üçüncü Köprü gibi büyük projelerin önemli noktalarında yer alan, Anadolu yakasının parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerleyen Sultanbeyli’de şimdi ev sahibi olan birisi 5 sene sonra yüzde 25’den fazla kar elde edecek.

Evdeki Fırsat’la kazanca ortak olun

İstanbul’un gelişen ve değer kazandıran bölgelerindeki projeleri portföyünde bulunduran Evdeki Fırsat, Sur Yapı İdilia projesiyle, yatırımcılara Sultanbeyli’deki kazanca ortak olma fırsatı sunuyor. Evdeki Fırsat uygun ödeme seçenekleri ile İdilia projesinden kira öder gibi ev sahibi yapıyor.