Sur Yapı İdilia ulaşımın kavşak noktası

Bütün yollar İdilia’ya çıkıyor

Sultanbeyli’de yükselen Sur Yapı İdilia projesi bir yandan yapımı devam eden ulaşım yatırımlarının yanı başında, diğer yandan mevcut ulaşım akslarının kavşak noktasında yer alıyor. İdilia, İstanbul’un bir çok yerine dakikalar içinde ulaşma imkanı sunarken, adeta bütün yollar İdilia projesine çıkıyor. Yapım aşamasındaki Üsküdar – Çekmeköy Hattı, Sultanbeyli üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanına bağlanacak. Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolları da Sultanbeyli Bölgesinden geçiyor. Öyle ki; Sur Yapı İdilia projesi, tamamlandıklarında 3. Köprü Paşaköy gişelerine 5 dakika, metro durağına 1 dakika, Sultanbeyli Teleferik projesine 5 dakika uzaklıkta yer alacak. Sabiha Gökçen Havalimanı ise Sur Yapı İdilia projesine 10 dakika, TEM Çamlıca gişelerine 5 dakika, Ataşehir’e 10 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Ulaşım yatırımları konut fiyatlarını uçuruyor

idilia_3

İstanbul’un bir çok bölgesinde metro hattı açılıyor ve yeni metro hatlarının yapımı planlanıyor. Faaliyette olan – yapımı devam eden metro hatlarında ve istasyonların bulunduğu bölgelerde konut fiyatları ve kira değerleri baş döndürücü bir hızla artıyor. Bir örnekle açıklayalım 2013 yılında Otogar – Bağcılar –Kirazlı – Başakşehir Olimpiyatköy metro hattında bulunan Ziya Gökalp’te 2013’ten bu yana konut metrekare fiyatlarında yüzde 137.5, kira değerlerinde ise yüzde 100 artış kaydedildi.

Evdeki Fırsat İdilia ile çifte fırsat

Mevcut ulaşım akslarının ve yapımı devam metro hattı ile 3. Köprü bağlantı yollarının yanı başında bulunan İdilia projesi de Sultanbeyli ile birlikte yukarıda örnekte olduğu gibi konut yatırımcısına kazanç fırsatları sunuyor. İdilia projesi 2016’da hizmete girecek Üsküdar – Çekmeköy metro hattını Sabiha Gökçen havalimanına bağlayacak hattın istasyonuna 1 dakika uzaklıkta yer alıyor. Metro hatlarındaki konut fiyatlarının hattın yapımına karar verilmesi, yapım süreci, hizmete girmesi gibi kademeli olarak gerçekleşiyor. Uzmanlar sadece metro hattının açılış sürecinin bile konut fiyatlarını minimum yüzde 20 artırdığına dikkat çekiyor.

Kirayı kendinize ödeyin

idilia_2

Evdeki Fırsat prim potansiyeli taşıyan Sultanbeyli’de İdilia projesinde yatırımcısına ikinci fırsatı ise ödeme planıyla sunuyor. Evdeki Fırsat’ın ödeme planında tüketiciden hiç peşinat alınmıyor, 1490 liradan başlayan taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. 2016 Ağustos’ta telim edilecek İdilia’da isterseniz yüksek kira getirisi ile evinizi kiraya vererek, kira gelirinizle hemen hemen aylık ev taksitinizi ödeyebilirsiniz. Bölgedeki kira konut değerleri ise, 1+1 konutlarda 700 ila bin lira, 2+1 konutlarda 650 ila bin 750 lira, 3+1 konutlarda ise 800 ila 2 in 100 lira arasında değişiyor.