Markalı Konutlarda Dekoratif İpuçları

laba-ws.blogspot.com

Özellikle büyük şehirlerin merkezlerinde yer alan yaşam alanları gün geçtikçe daralıyor; ev sakinleri gün ışığından, temiz havadan ve doğanın nimetlerinden büyük bir hızla uzaklaşmaya başlıyor.
Ancak Türkiye inşaat sektörünün bölgedeki yadsınamayacak liderliği, her geçen gün artmaya devam eden kalitesi ile birlikte, şehrin nispeten biraz daha dışında ancak şehir merkezinin negatif etkilerinden uzak bir hayatın kapılarını açmak için, markalı konutları ev arayışında olanların bir numaralı tercihi haline getirmeye başladı.
Peki, hem daha fazla gün ışığıyla buluşabileceğiniz hem de konforu yakalayabileceğiniz markalı konutunuzda minimal ve modern bir dekorasyon konseptini nasıl yakalayabilirsiniz? İşte size yol gösterebilecek birkaç küçük tavsiye:

1 – Beyaz renkten korkmayın.
Beyaz renk, evinizin ferahlığını ortaya çıkarır, nefes aldırır ve gün ışığından çok daha aktif şekilde yararlanmanızı sağlar.

markalı_konut

2 – Oturma alanlarını pencerelere yakın konumlandırın.

Özellikle pencere genişliği fazla olan bir markalı konut tercih ettiyseniz, yaşam alanınızı olabildiğince pencerelere yakın tutun. Özellikle son dönemde sayısı hızla artan yüksek tavanlı ve boydan boya cam detaylı markalı konut projelerinde bu detayı atlamayın!

markalı_konut_istanbul

3 – Aynalarla dost olun
Dekoratif aynalar, ister klasik olsun ister modern, her türlü ev dizaynının vazgeçilmez unsurlarıdır. Birçok inanışa göre de yaşam alanlarındaki pozitif enerjinin kaynağı olan aynaları olabildiğince sık kullanın; böylece konutunuzda çok daha aydınlık ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

markalı_konut_lüks_ayna

 

4 – Mobilyanın hâkimiyetine son verin
Özellikle geniş salonu olan bir markalı konut tercihi yaptıysanız, salonunuzun boş görünmemesi için mobilyaların büyüklüğünü ve sayısını biraz abartmış olabilirsiniz! Ancak mobilyaların evinizde hâkimiyeti ele geçirmesine izin verirseniz (birden fazla geniş koltuk, hacimli konsollar, 8 – 10 kişilik yemek masaları gibi), yaşam alanınızın ferahlığından ödün vermek zorunda kalabileceğinizi de unutmayın. İşte bu nedenle size küçük bir ipucu: Mobilyalarınızı duvar renginizin bir ton açık renginde seçmeye özen gösterirseniz, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz!